Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Сімдесят один рік із Львівською політехнікою: професор ІХХТ Євген Семенишин святкує своє 90-ліття

11 квітня 2019, 08:57
Анастасія Степаняк (Мозгова), тижневик «Аудиторія»

Сьогодні, 11 квітня, доктор технічних наук, професор кафедри хімічної інженерії Євген Семенишин святкує своє 90-ліття. Понад половину життя ювіляр присвятив нашому університету.

Народився майбутній професор 1929 року в селі Цебрів Тернопільської області у сім’ї, де було семеро дітей. Змалку був привчений до праці: у дитячі роки пастухував, у п’ятнадцять почав працювати на залізничній станції списувачем вагонів. Середню освіту наш герой здобував у сільській школі, тернопільській гімназії, Львівському фінансово-кредитному технікумі та середній школі Львова.

1948 року Євген Михайлович вступив до Львівського політехнічного інституту на хіміко-технологічний факультет, і з цього моменту став нерозлучним із Львівською політехнікою. Спеціальність «механік хімічної промисловості» студент з відзнакою опанував 1953-го і одразу ж залишився працювати у рідному виші. Спочатку був старшим лаборантом кафедри процесів та апаратів силікатних виробництв, а вже від 1955 року – асистентом різних кафедр інституту, де читав навчальні курси. Упродовж 1962–1965 рр. Євген Семенишин навчався в аспірантурі, а 1967-го успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Кінетика вилучення твердої речовини з шару пористих тіл». Опісля два роки працював старшим викладачем кафедри процесів та апаратів хімічних виробництв, наступних вісім – уже доцентом кафедри процесів та апаратів хімічної технології. Від 1987 року й донині Євген Михайлович є професором кафедри хімічної інженерії ІХХТ, де активно займається науково-методичною діяльністю, бере участь у роботі вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій, здійснює виховну роботу серед студентів, на високому професійному рівні читає лекції, веде семінарські і лабораторні заняття.

Наукова діяльність – ще одна важлива віха життя Євгена Семенишина. Він був керівником важливих для народного господарства тем, пов’язаних з одержанням полімерної сірки, яку активно використовують у ґумовій промисловості. На основі здійснених досліджень спроектували і побудували дослідницько-промисловий завод із виробництва полімерної сірки. Окрім цього, пан Семенишин розробляв методи очистки озокериту від домішок, студіював низку інших важливих тем. 1983-го захистив докторську дисертацію на тему «Кінетика екстрагування твердої фази з пористих структур», а за рік отримав ступінь доктора технічних наук.

У науковому доробку ювіляра – близько трьох сотень статей та тез доповідей, 17 авторських свідоцтв, 8 патентів України, два десятки методичних розробок, з яких – один конспект лекцій і три навчальні посібники. Зокрема – «Енерготехнологія хіміко-технологічних процесів» (спільно з професором Мирославом Мальованим), який МОН України рекомендувало для студентів закладів вищої освіти. За свою науково-професійну діяльність Євген Семенишин має чимало нагород – медалі, нагрудний знак, почесні грамоти. Досягти значних кар’єрних висот допомогли працьовитість, розум, організаторські здібності, відповідальність та принциповість, поєднані із добротою, справедливістю та чуйним ставленням до людей. Під його керівництвом захищено 16 кандидатських дисертацій.

Ювіляр володіє власним секретом довголіття: у свої дев’яносто чоловік не забуває про щоденну ранкову зарядку, часто ходить пішки. Євген Михайлович веде дуже рухливий спосіб життя, обожнює оперне мистецтво та симфонічну музику, особливо – симфонії Бетховена, які знає майже напам’ять, не цурається будь-якої фізичної роботи. Ювіляр – дбайливий сім’янин, має велику родину, яка його дуже любить і завжди підтримує: дружину, трьох дітей, двоє з яких, як і батько, – науковці-хіміки, чотирьох онуків і навіть двох правнуків.

Усі сердечно вітають ювіляра і бажають йому щасливого довголіття!