Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Шевченківські читання у Львівській політехніці розміняли четвертий десяток: підсумки університетського конкурсу

25 березня 2019, 16:16
Анастасія СТЕПАНЯК (МОЗГОВА), Тижневик «Аудиторія»

Традиційний, починаючи від 1988 року, щорічний Конкурс художнього читання Шевченківських поезій вкотре відбувся у Львівській політехніці. 21 березня впродовж двох з половиною годин професіонали й аматори змагалися за титул переможця.

Розпочав конкурс ансамбль естрадної пісні «Сузір’я» із композицією «Пісня про «Кобзар». Охочих взяти участь у читаннях назбиралося аж сорок п’ять! Восьмеро потенційних конкурсантів, з певних причин, «зійшли з дистанції» ще до початку змагань, однак така кількість учасників все одно перевершує минулорічну (28 осіб), що свідчить: популярність конкурсу зростає, а Кобзар стає ближчим до молоді. Абсолютним лідером за кількістю конкурсантів став Інститут хімії та хімічних технологій – тринадцять майбутніх хіміків виявилися палкими поціновувачами поезії. Традиційно читання не могли пропустити учасники театральної судії «Хочу» – їх назбиралося також тринадцять. Через це журі обіцяло окремо оцінювати професіоналів та аматорів.

Оцінювали талант політехніків заслужений діяч культури, директор Народного дому «Просвіта» Степан Шалата, заступник голови товариства «Просвіта» нашого університету Надія Любомудрова, керівник Народного театру-студії «Хочу» Анастасія Непомняща, голова осередку товариства «Просвіта» в ІСТР Ольга Недзвецька, очільниця «Молодої Просвіти» Ольга Ковальова та заступниця директора Народного дому «Просвіта» Іванна Бариляк. Журі зважало на знання твору напам’ять та його інтерпретацію, артистизм і культуру мовлення оратора, а також на художні особливості виступу.

Найчастіше учасники виконували такі поезії як «Розрита могила» та «Якби ви знали, паничі». Не бракувало й музичних композицій: троє конкурсантів доповнили свої номери піснею.

– Це були дуже гарні виступи. Учасники здивували нас своєю чисельністю, особливо з ІХХТ. Приємно, що до конкурсу нарешті долучився ІППТ. «Хочу», як завжди – дуже талановиті, артисти за покликанням, – прокоментувала конкурс Надія Любомудрова.

Отож призові місця розподілилися так: бронзовими призерами стали Юрій Стадник (ІППТ), Марта Пиріг (ІХХТ), Олександра Боднар («Хочу», ІНЕМ), Каріна Колодій («Хочу», ІНЕМ), Святослав Покорчак («Хочу», ІНЕМ), Вероніка Заворотна (ІГСН), Назар Токар (ІГСН) та музичне тріо з ІППТ – Яна Газе, Остап Тюрін, Юрій Пукальський. «Срібло» отримали Тетяна Лозинська (ІСТР), Юлія Чорній («Хочу», ІНПП), Роман Музика («Хочу», ІКНІ) і Максим Луцик (ІХХТ). Перше місце посіли «хочисти»: Тетяна Топчій (ІГСН) та минулорічний переможець читань Дмитро Качковський (ІСТР). Гран-прі здобула студентка Інституту сталого розвитку імені В. Чорновола Анастасія Мар’ян.