Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

«А що після Університету?»: львівські політехніки можуть вступити до Клубу випускників

2 жовтня 2019, 08:40
Ольга Мацьків, тижневик «Аудиторія»

Настає час, коли студент чи випускник замислюється: «А що ж після університету?». Знайти щось для себе не завжди легко. Проте студентам Львівської політехніки певною мірою пощастило – вони можуть податися до Клубу випускників.

Що це таке

За словами співзасновника Клубу випускників Львівської політехніки Олександра Березка, є багато європейських практик, що потребують дублювання в Україні. Наприклад, створення власної соціальної мережі в університетах.

– Уявіть, що ви можете звернутися одразу до широкого кола людей, і ваші взаємини будуть тепліші. Чому? Бо маєте спільне – закінчили той же вищий навчальний заклад, – каже Березко.

За прикладами не треба ходити до Гарварду чи Оксфорду. Навіть у сусідній Польщі є такі програми, що працюють успішно й об’єднують випускників різних університетів.

Співзасновник організації пояснив:

– Клуб випускників є передусім у нашому розумінні нетворкінгом. У нас є мета – надати учасникам мережу зв’язків. Інструментами є закрита соціальна мережа та карткова програма лояльності. Картка випускника Львівської політехніки дозволяє отримати знижки та бонуси в мережі наших партнерів. Також ми організовуємо події й лекції.

Учасниками можуть стати четвертокурсники університету або випускники. Членство коштує 300 гривень. Це ціна за п’ять років.

Програма менторства

Клуб випускників планує запустити новий проєкт – програму менторства. Ментор – це людина, яка ділиться своїм знанням, умінням, баченням. Західні організації впроваджують такі ініціативи для підготовки якісних кадрів.

Є спільнота менторів, яка наразі налічує близько 20 людей. Кожен із них є професіоналом у своїй галузі. Учасники Клубу випускників можуть подати заявки на участь у програмі, написавши мотиваційного листа. Усім заявникам гарантовано анонімність.

Ментор сам обирає учня – так званого «чемпіона». Вони узгоджують формат спілкування – від скайпу до розмов за горнятком кави. Після цього ментор і «чемпіон» працюють три місяці. Чи матиме така співпраця результат? Організатори запевняють, що неодмінно, адже передавання досвіду є дуже цінним для тих, хто починає свою діяльність у тій чи тій галузі.

Співпраця

Клуб випускників Львівської політехніки має низку партнерів. Серед них – Приватна біржа праці. Це рекрутингова компанія, діяльність якої спрямована на підбір персоналу й пошук роботи. Кожен, у кого після завершення університету виникають питання, може звернутися до неї за безоплатною допомогою.