Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Понад п’ять тисяч першокурсників урочисто присягнули бути добрими студентами Львівської політехніки

2 вересня 2019, 15:52
Тетяна Пасович, тижневик «Аудиторія»

2 вересня 2019 року у Львівській політехніці відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти – вперше на площі святого Юра перед пам’ятником Митрополитові Андрею Шептицькому. Понад 5 тисяч першокурсників узяли участь в урочистій церемонії прийняття присяги.

Нове поповнення, їхніх батьків та викладачів привітали ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, мер Львова Андрій Садовий, народний депутат України Олег Синютка.

На адресу Львівської політехніки надійшли також вітальні листи з нагоди Дня знань, початку нового навчального року і традиційної університетської посвяти першокурсників у студенти, зокрема й від президента Національної Академії педагогічних наук України Василя Кременя.

– Радий, що ви обрали один із найкращих університетів не лише України, а й Європи, – звернувся до першокурсників професор Юрій Бобало. – І водночас радію, що Політехніка поповнилась талановитою молоддю. З року в рік спільнота Львівської політехніки робить усе, щоб наші студенти здобували якісну освіту, отримували актуальні знання, з якими в майбутньому зможуть гідно зреалізуватися у професійній діяльності.

Представники різних інститутів Університету урочисто присягнули наполегливо здобувати знання та професійні вміння і постійно їх поглиблювати; прилучатися до надбань культури українського народу та своєю працею збагачувати її; шанувати правду, проголошувати її та стверджувати своїми вчинками; поважати особисту гідність людей, їхні погляди, національні та релігійні почуття; дотримуватися Статуту, правил навчання та правил внутрішнього розпорядку Львівської політехніки; дбати про добре ім’я Університету, примножувати його досягнення; берегти честь і гідність студента Львівської політехніки; працювати для добра своєї родини, українського народу та нашої держави.

Ректор вручив першокурсникам традиційні символічні студентський квиток і ключ до знань.

Митрофорний протоієрей, настоятель храму св. Юра Роман Кравчик та капелани Львівської політехніки отці Юрій Остап’юк і Тарас Жеплинський благословили студентів на нову життєву дорогу.

«Вітаю Вас, студентське молодецтво, і вас, професорове! Хай живе! Litteris et Artibus – наукам і мистецтвам. Це мудре гасло, що до світла зве! Здоров’я Вам усім і многих літ! Палкий вам, політехніки, привіт!», – приніс гонець вогонь науки.

На продовження короткого театралізованого дійства з фронтону головного корпусу зійшли три музи – уособлення перших напрямів Політехніки: Інженерія, Архітектура й будівництво, Механіка, – а також звернувся перший ректор Політехнічної школи, архітектор головного корпусу Юліан Захарієвич.

Учасників урочистості привітали учасники колективів художньої самодіяльності Народного дому «Просвіта»: ансамбль естрадної пісні «Сузір’я», народний ансамбль танцю «Вірність», народний театр-студія «Хочу» та випускниця Львівської політехніки, Заслужена артистка України Ірина Швайківська.

Студенти випустили в небо з імпровізованої сцени білих голубів і повітряні кульки. Першокурсники вирушили до головного корпусу та своїх інститутів ознайомлюватися з Університетом.

Про те, як відбувалась урочиста посвята першокурсників у студенти також у відео.