Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Плани, бачення та ідеї очільника студентського самоврядування Львівської політехніки Олександра Николяка

20 червня 2019, 08:40
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Нещодавно у Львівській політехніці відбулися вибори голови колегії студентів. Молодь вирішила обрати досвідченого керівника, теперішнього студентського мера Олександра Николяка. Ми поспілкувалися з ним, щоб довідатися, як він бачить розвиток студентського самоврядування в нашому університеті та якого досвіду набув із дворічного керівництва на рівні міста.

– Передусім хочу подякувати студентам за можливість удруге очолити студентське самоврядування у Львівській політехніці, вперше мене обрали 2016 року. Впродовж останніх двох років, коли студентство очолювала Анастасія Вакарчук, організовували багато класних проектів, їй вдалося згуртувати довкола себе багато активних людей. Тож однією зі своїх цілей на цей рік бачу акцент на навчанні людей всередині нашого колективу та серед активістів, які є в інститутах. Планую створити комюніті для внутрішнього навчання людей з різних скілів: емоційного інтелекту, критичного мислення, певних командних навичок, оскільки побудова команди – це фундамент для сильного студентського самоврядування, – каже студентський лідер.

Разом із очільником студентського самоврядування змінилися й приблизно дві третини особового складу. Дехто з нових голів уже брав участь у заходах колегії, та все-таки більшість – без досвіду.

– Ми завжди радіємо, коли приходять нові активісти, бо вони вносять свої ідеї, своє бачення. Це – молоде покоління, яким по 17–18 років і від них є чого повчитися. Ми готові й до кардинальних змін. Окрім цього, наша робота доволі цікава ще й тим, що є нагода долучатися до заходів місцевого та загальнодержавного рівня. Дуже багато теперішніх голів профбюро, які вже залишили посади, залучені до заходів на масштабнішому рівні – міському й загальнодержавному. Зокрема до організування молодіжних форумів, створення Молодіжного центру, який невдовзі почне діяти у Львові на вулиці Чайковського. Тобто в нас соціальний ліфт працює на всі 100%. І ми цим задоволені, – підкреслив Олександр Николяк.

До слова, Молодіжний центр матиме понад 350 кв. м, там молодь, школярі, студенти зможуть 24 години на добу безоплатно робити різні воркшопи, акції, навчання. Проектні менеджери, які працюватимуть там, організовуватимуть низку подій, орієнтованих на молодь.

Щодо свого дворічного мерства, то Олександр каже, що щасливий, хоч трохи розчарований.

– Я щасливий, бо познайомився з багатьма людьми, які мене навчили та стали моїми наставниками, навіть молодші від мене. Я й зараз у них продовжую вчитися. А розчарований, бо ця робота потребує повної віддачі. Не завжди мені подобалися всі нюанси роботи, увесь процес, але студенти дали ці обов’язки, тож ти мусиш це робити. Та, зрештою, доволі непогано минули тих два роки, – додав мій співрозмовник.

Олександр Николяк переконаний, що нині молодіжним лідерам треба набиратися саме політичного досвіду. Але не такого, щоб за рік-три займатися законотворчою політикою, але бути готовими до цієї діяльності після 30–35 років.

– Багато студентів мріють стати депутатами. Та, вважаю, якщо молода людина у такому віці мріє стати депутатом, то приречена впасти у цілковиту залежність від деяких людей. Тоді вона вимушена робити те, що їй кажуть інші люди Адже в юності мало хто має сформований погляд на політику. А коли ти зрілий громадський активіст, фінансово стабільний та не потребуєш додаткового фінансування, то можеш балотуватися. Нині такий час, коли молодіжним лідерам треба набиратися політичного досвіду, – наголосив студентський лідер.

Мій співрозмовник каже, що ці два роки по-особливому вплинули на нього.

– Два роки скоригували мене, мої думки, навички, змінився погляд на політику. Раніше я мріяв стати політиком. Тепер розумію, що ще не готовий до того, бо треба бути зрілим. Я би вичерпав себе. Навіть якби не був студентським мером, то все ж продовжував би цей рух і мав би дуже вузькі погляди на те, що відбувається в Україні, у Львові. Тому наступному мерові я би порадив передовсім спокою та витримки.