Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада (додаткові бали при вступі): реєстрація

 

Під час форуму «Innovation 2019» у Львівській політехніці відбувся фінал конкурсу стартапів

29 серпня 2019, 16:29
Тетяна ПАСОВИЧ, тижневик «Аудиторія»

У межах конференції «Нанотехнології та наноматеріали» НАНО 2019 у Львівській політехніці відбувся масштабний міжнародний захід «Innovation 2019», під час якого було представлено інноваційні технології та проекти, а також проведено фінал конкурсу стартапів.

Серед восьми фіналістів (із близько 50 учасників) мали обрати трьох переможців, які отримають цінні грошові призи, а найкращий стартап одержить травел-грант від провідної IT-компанії Softserve для представлення своєї розробки на європейському конкурсі стартапів у Європі. Як повідомила голова локального комітету д-р Олена Фесенко, за оцінками журі було визначено чотирьох найкращих учасників.

Перше місце впевнено посіли учасники з проектом Solar Gaps – першими розумними жалюзями з сонячними елементами, які здатні автоматично відстежувати рух сонця впродовж дня для найефективнішої генерації енергії, сприяючи при цьому підтримці комфортної температури в приміщенні. Встановлені на фасаді будівлі, ці розумні жалюзі не тільки знижують споживання електроенергії, а й виконують функцію активного затінення. Це дозволяє знизити або навіть відмовитися від використання систем кондиціонування повітря, які негативно впливають на довкілля. Поєднання вироблення сонячної електроенергії та затінення дає змогу заощадити до 30% електроенергії. Як це працює? Під’єднана до електромережі система SolarGaps віддає в мережу згенеровану електроенергію, яку можна використовувати для живлення електропристроїв. Надлишок енергії при цьому може зберігатися в акумуляторних батареях для подальшого використання.

Друге місце посів Lingart – застосунок, що дає змогу слухати і читати книжки. Аудіосупровід йде синхронно до тексту на екрані. Таким чином користувач може, наприклад, слухати по дорозі, а потім продовжити читати вдома. Крім того, програма підтримує кілька різних мов, які можна використовувати одночасно. Наприклад, читати текст англійською й одночасно слухати українською, що істотно допоможе у вивченні мов.

Третє місце виборов Skyworker із платформою з пошуку роботи, яка розв’язує проблему для компаній, які швидко зростають і потребують вчасно найняти потрібних фахівців. Переваги, які надає платформа: зменшення часу пошуку працівників вп’ятеро, витрати на набір працівників зменшуються у 12 разів, час для збору аналітики про кандидатів – на 100%. Підтверджено користь від використання платформи особливо для ІТ-фахівців.

Четверте місце в конкурсі «Innovation 2019» посів стартап Delfast, який запропонував електробайк, здатний проїхати 236 миль без підзарядки. Варто зазначити, що за цим параметром українська розробка обходить Теслу 3!
 

Фото Євгена Кіф'юка