Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Першокурснику Львівської політехніки: університет твоєї мрії – у п’ятірці найкращих ЗВО України

2 вересня 2019, 09:13
Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»

Ти розпочинаєш навчання у Львівській політехніці. Тут будеш щонайменше чотири роки. Хочеться, щоб цей час був для тебе змістовний, цікавий, захопливий, щоб ти скористав усіма можливостями, що дає універ.

Чи знаєш ти, що Львівська політехніка – найстаріший технічний університет України та Східної Європи? Починався він далекого 1816 року як Цісарсько-королівська реальна школа на теперішній Вірменській. Із часом її розвинули, реорганізували, перетворили на академію. А 1877 року, коли академію очолив новий ректор Юліан Захарієвич, перенесли до нового корпусу на теперішній вул. Степана Бандери. Сам Захарієвич виконав проєкт цього корпусу (нині це головний корпус) і будинку хімічної лабораторії (корпус № 3). Академію перейменували на Вищу політехнічну школу та зарахували до академічних шкіл Австро-Угорської імперії.

Ти навчатимешся в одному з 16-ти навчально-наукових інститутів, а якщо приїхав сюди з іншої місцевості й вирішив оселитися у студмістечку – мешкатимеш в одному з 12-ти гуртожитків. На фасаді вже згаданого головного корпусу – трифігурна скульптурна композиція алегоричних жіночих фігур, що символізують Інженерію, Архітектуру й Механіку, а також напис: Litteris et Artibus, що означає «Науками й Мистецтвом». У цьому корпусі працює керівництво університету – ректор і проректори. На другому поверсі є гарна актова зала з картинами Матейка. Доречно прийти сюди на екскурсію. Зрештою, в актовій залі зможеш побувати ще з кількох причин – коли тебе на засіданні Вченої ради нагороджуватимуть за якісь здобутки (наукові або спортивні) чи на урочистому засіданні з нагоди вручення омріяного диплома. Втім, про це ще говорити завчасно. На третьому поверсі розташований музей історії Львівської політехніки, а на самому даху – астрономічна обсерваторія. До цих приміщень теж цікаво завітати.

Загалом скоро зауважиш, що багато навчальних корпусів – доволі старі будівлі та мають свою історію. Скажімо, 6-й корпус до початку 40-х років минулого століття належав костелу і монастирю св. Терези, у 14-му і 15-му свого часу діяла жіноча в’язниця при костелі св. Марії Магдалини, 19-й, що на Князя Романа, – колишній Палац Справедливості. У Політехніці діють дві бібліотеки – студентська і наукова.

За різноманітними міжнародними рейтингами, університет входить до п’ятірки найкращих українських ЗВО, він є членом міжнародних університетських та студентських асоціацій. Відповідно до міжнародних угод, ти можеш скористатися програмою навчання за обміном – семестр у закордонному університеті, програмою подвійних дипломів, ознайомчою поїздкою до закордонного університету-партнера...

У Політехніці з’являються нові спеціальності та спеціалізації – наприклад, системи штучного інтелекту, інтернет речей. Це другий за популярністю університет серед українських ІТ-розробників. Студентські команди постійно виграють конкурси й олімпіади всеукраїнського рівня. А найкращі студенти здобувають іменні стипендії – Президента України, Кабміну, Верховної Ради, Держадміністрації тощо.

Цьогоріч найбільший попит при вступі був на комп’ютерні науки, інженерію програмного забезпечення, комп’ютерну інженерію, інтернет речей, архітектуру, менеджмент, маркетинг, міжнародні економічні відносини, міжнародні відносини, право, журналістику.