Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

На кафедрі електронних обчислювальних машин відкрили лабораторію кіберфізичних систем

22 листопада 2019, 17:06
Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки

У відкритті взяв участь завідувач кафедри ЕОМ Анатолій Мельник, керівник лабораторії Іван Паралюх, проректор університету Павло Жежнич, заступниця директора ІКТА Тетяна Бубела, викладачі та студенти кафедри, представники компанії Сypress, котра профінансувала закупівлю обладнання для лабораторії. «Це доказ успішної співпраці університету з ІТ-фірмами на паритетних засадах», – зазначив проректор Павло Жежнич.

Викладач Андрій Гребеняк представив лабораторію, наголосивши, що ідея почалася з того, що постало питання, на чому навчати студентів інтернету речей. Звернувшись до компанії Сypress, відразу вдалося домовитися про закупівлю обладнання. Воно особливе тим, що пропонує і навчальні курси, і середовище для роботи. Тому швидко можна імплементувати готові курси до навчальних програм, адаптувавши їх до конкретних потреб. За допомогою цього обладнання можна набути практичного досвіду розробки апаратно-програмних кіберфізичних систем та систем інтернету речей: внутрішні комунікаційні інтерфейси, засоби взаємодії з фізичним середовищем, технологію безпровідного зв’язку, взаємодію з хмарними сервісами, різноманітні мережні потоки.

Обладнання використовуватимуть для навчання програмного забезпечення інтернету речей, програмних засобів інтернету речей, досліджень і проєктування комп’ютерних систем та мереж. На основі цього обладнання, а також середовища розробки WICED Studio, вдалося створити комплекс навчально-методичних матеріалів (інструкцій до лабораторних, практичних та курсових робіт).