Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Дослідники з Львівської політехніки та Віденського технічного університету провели спільний воркшоп у Славутичі

11 червня 2019, 14:11
ІАРХ Львівської політехніки

5–12 травня 2019 року кафедра дизайну та основ архітектури і кафедра архітектурного проектування Національного університету «Львівська політехніка» у кооперації з Віденським технічним університетом провели дослідницький урбаністичний воркшоп у місті Славутичі. Місто цікаве для дослідників у контексті аналізу наслідків аварії на ЧАЕС та розумінні функціонування урбаністичного спадку радянської доби.

Участь у воркшопі брали 6 студентів кафедри архітектурного проектування і 9 студентів Віденського технічного університету під керівництвом завідувача кафедри дизайну та основ архітектури, доктора архітектури, професора С. Лінди, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри ДОА С. Мільчевича і кандидата архітектури, доцента кафедри АП Р. Крушельницького (з боку Львівської політехніки) та доцентів Інге Манке і Міхаеля Хіесльмеєра (з боку TU Wien). Захід фінансувало Австрійське федеральне міністерство освіти, науки та досліджень.

У межах воркшопу міська влада Славутича в особі голови Славутицької міської ради Ю. Фомічева посприяла в організації екскурсії на ЧАЕС та у місто Прип’ять. Це був цінний досвід для воркшопу та усвідомлення наслідків трагедії. Також у проведенні воркшопу активно допомагало Агентство регіонального розвитку Славутича в особі Арини Старовойтової.

Основна мета воркшопу полягала у дослідженні Славутича через Urban mapping (урбаністичні зарисовки) та виявленні його потенціалу або ж проблемних місць. Після презентації куратора заходу Міхаеля Хіесльмеєра студенти розділилися на мішані групи по дві особи й відповідно обирали спільну тему дослідження. Відповідно до завдань та методології студенти проводили натурні дослідження з опитуванням жителів міста і постійно робили зарисовки окремих цікавих локацій.

Результати досліджень було виставлено на головній площі Славутича за присутності містян та влади міста. Представники Агентства регіонального розвитку зазначили, що напрацювання будуть використані для розвитку Славутича.