Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Доцент катедри української мови Оксана Микитюк пройшла стажування в Університеті імені Фрідріха-Александра (Німеччина)

3 жовтня 2019, 11:23
Кафедра УМ Львівської політехніки

Стажування, яке доцент катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Микитюк проходила в Університеті імені Фрідріха-Александра міст Ерлянгена та Нюрнберга (Інститут германістики та компаративістики, Німеччина) від 1 липня до 1 вересня 2019 року, мало два стрижневі вектори. Перший – це шана перед тими, кому завдячуємо своєю самостійністю, перед велетами духу, легендарними творцями української нації, до яких належить Дмитро Донцов та Степан Бандера. Другий – наукова праця в одному з найкращих університетів Европи.

Баварською Меккою для українців є, поза сумнівом, могила Степана Бандери. Великий хрест, оповитий українським прапором, височіє на німецькому кладовищі Вальдфрідгоф (Waldfriedhof). Це місце спочинку людини, яка створила ціле покоління бандерівців.

З численними містами та країнами світу пов’язана україноцентрична діяльність Дмитра Донцова. Проте саме в Берліні він видавав «Кореспонденцію», друкувався в німецькій періодиці, а згодом у Мюнхені писав статті в журналі «Авангард». Тому логічним є аналізувати джерельну базу наукової діяльности Трибуна нації в Німеччині, що було завданням стажування.

Німеччина наукова – це відомий у всьому світі баварський Університет ім. Фрідріха-Александра міст Ерлянгена та Нюрнберга (заснований 1743 року), де науково-освітнє стажування стосувалося напрямів науково-педагогічної роботи Інституту германістики та компаративістики.

Докладніше про стажування О. Микитюк в Університеті імені Фрідріха-Александра