Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Доцент Інституту гуманітарних та соціальних наук розробляє проєкт із виявлення кіберзлочинності

12 вересня 2019, 08:59
За матеріалами газети «Ратуша»

Маніпулятори, кіберзлочинці, кібербулери, педофіли – весь той чагарник може процвітати на просторах інтернету, замаскувавшись під добропорядними акаунтами, отруювати життя іншим користувачам, а нерідко й становити реальну загрозу. Але тепер на те є рада.

Кандидатка технічних наук, доцентка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» Соломія Федушко 9 серпня одержала грант Президента України для підтримки свого проєкту, завдяки якому можна звірити інформацію з профайлів та коментарів користувачів і за допомогою мовних шаблонів виявити гіпотетичних педофілів, кіберзлочинців та інших «бабаїв» у мережі. Адже кожен лишає в інтернеті свій інформаційний слід.

Цьогоріч, крім пані Соломії, таку підтримку одержать ще 59 молодих учених з усієї України, зокрема двоє – також із Львівської політехніки. Проєкт має назву «Комп’ютерно-лінгвістичні методи перевірки достовірності персональних даних користувачів віртуальних спільнот». Як вирахувати в мережі провокаторів, маніпуляторів, шахраїв, педофілів – про це «Ратуша» поспілкувалася з молодою науковицею.

Повний текст матеріалу – на сайті газети «Ратуша».