Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Транскордонна співпраця: у Львівській політехніці відбувся масштабний українсько-польський науковий форум

14 червня 2018, 14:11
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Упродовж двох днів, 7–8 червня, у Львівській політехніці тривав масштабний ІV українсько-польський науковий форум «Транскордонне співробітництво та спільний європейський простір: теорія, практика і нові можливості». Захід організували Інститут гуманітарних і соціальних наук Львівської політехніки та Інститут політичних наук Вармсько-Мазурського університету в Ольштині.

Політики, науковці з України та Польщі зібралися, щоб обговорити особливості та економічний вимір транскордонної співпраці, перспективи малого прикордонного руху.

Перед початком форуму польські гості поспілкувалися з ректором Львівської політехніки професором Юрієм Бобалом. Особливу увагу приділили співпраці університетів – зокрема обміну досвідом та практикуванню студентів.

У межах форуму обговорили дві теми: «Роль транскордонного співробітництва у формуванні спільного європейського простору» та «Безпека та транскордонне співробітництво: відповіді на нові виклики». А під час круглого столу дискутували про «Підсумки першого року безвізового режиму між Україною та ЄС: факти, тенденції і завдання». Окрім цього, в межах форуму відбулися Інформаційні дні «RI-Links2UA | Horizon 2020 Info Day», які організував Національний контактний пункт «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри» Львівської політехніки, за підтримки проекту RI-Links2UA.

Учасницею форуму була й виконувач обов’язків президента Парламентської асамблеї НАТО, колишня міністр оборони Литви, одна з ініціаторів створення українсько-польсько-литовської миротворчої бригади Раса Юкнявічене. Вона прибула до Львова на запрошення члена постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО, народного депутата від Львівщини Оксани Юринець. Це перший візит пані Юкнявічене до Львова, на який делегація покладає багато сподівань.

Поступ у діяльності територіальних громад із транскордонної співпраці уможливить доступ місцевих рад до коштів міжнародних організацій, що по-своєму посилить їхню фінансову незалежність. А в перспективі ця співпраця посилить конкурентоспроможність, активізує інвестиційну активність зовнішніх ресурсів, забезпечить можливість розвитку місцевого самоврядування із прискоренням процесу інтеграції нашої країни в європейське співтовариство, підвищить рівень життя населення в об’єднаних територіальних громадах.

Цей вже щорічний захід став ефективною платформою для налагодження українсько-польських взаємин у межах освітньо-наукового простору, інститутів громадянського суспільства та органів державної влади різного рівня.