Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Представники НДЦ «Демос» взяли активну участь у робочій зустрічі з реалізації Проекту регіонального розвитку

30 листопада 2018, 14:02
НДЦ «Демос» Львівської політехніки

На Львівщині з ініціативи обласної державної адміністрації з 2018 року реалізують Проект загальнодержавної програми регіонального розвитку України у рамках секторальної підтримки ЄС «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої та професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення», який єднає потенціал науковців Національного університету «Львівська політехніка» (Науково-дослідний центр соціальної й демографічної політики та управління «Демос»), Львівського національного університету імені Івана Франка (кафедра статистики), ДУ «Інститут регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього НАН України».

Про значимість цього Проекту для регіону й цілої України не раз йшлося на форумах, конференціях, нарадах різного рівня за участю багатьох відомих посадових осіб. Чергова зустріч виконавців Проекту відбулася наприкінці листопада з працівниками закладів професійно-технічної освіти області, яка проходила в рамках семінару-наради, організованої спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Львівській області на тему «Шляхи вдосконалення організації освітнього процесу у ЗПТО Львівщини» (27 листопада 2018 року, м. Львів, Львівське вище професійне училище харчових технологій).

Частина зустрічі була повністю присвячена проблемним питанням реалізації Проекту «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої та професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення». Керівник Проекту професор Національного університету «Львівська політехніка» Уляна Садова звернула увагу присутніх на його актуальність, значимість у контексті ризиків, пов’язаних зі змінами попиту на професійну освіту (з урахуванням демографічних прогнозів), очікування роботодавців відповідно до зміни структури зайнятості населення Львівщини. Навівши коротку характеристику Проекту, вона перейшла до постановки завдань дослідження на першому етапі його реалізації.

У ході семінару-наради всі присутні одержали проекти анкет для опитування випускників ЗПТО і ЗВО та роботодавців, щодо змісту яких відбулася плідна дискусія. Співорганізатори заходу – представники НДЦ «Демос» Львівської політехніки (доценти кафедри теоретичної та прикладної економіки Т.М. Степура та Г.І. Скорик, студенти кафедри ТПЕ М. Левочко, Ю. Новіцька та інші) щиро вдячні усім присутнім за проявлений інтерес до пошуку шляхів спільного розв’язання проблем становлення системи обліку працевлаштування випускників ЗПТО і ЗВО, формування дієвої платформи вдосконалення організації освітнього процесу в Україні.

Докладніше про зустріч