Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

Кубок Львівської політехніки з перегонів автономних роботів знову виграла команда з Івано-Франківська

30 жовтня 2018, 10:53
Прес-служба Львівської політехніки

Днями у вестибюлі Студентської бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» відбулися Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки. Метою цієї вже традиційної видовищної спортивно-технічної імпрези є стимулювання творчого, інтелектуального та духовного розвитку студентської молоді, популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування.

Першість у змаганнях, які можна вважати міжнародними, оскільки у них взяли участь і представники Білорусі, виборювали команди, які репрезентували понад десять вищих навчальних закладів. Це, зокрема, одеські Національний політехнічний університет та Національна академія харчових технологій, тернопільські Національний технічний університет імені Івана Пулюя, Національний економічний університет та Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Черкаський державний технологічний університет. Господарі змагань, роботогонщики Львівської політехніки, виступали трьома командами.

А найбільшу учасників привіз фаворит змагань – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, який заявив 5 команд, одна з яких, а саме TopNode, і виграла змагання. Друге місце посіла команда з Одеської національної академії харчових технологій URSA, на третьому – T31 із Львівської політехніки. Подальші місця здобули представники Тернополя та Черкас.

Як наголошували, відкриваючи змагання, проректори Львівської політехніки Наталія Чухрай та Дмитро Федасюк, такі гонки дають змогу молодим авторам найвдаліших розробок у подальшому брати участь і в міжнародних чемпіонатах. Подібні перегони стараннями університетської кафедри фотоніки, що входить до складу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, зокрема завдяки доцентові цієї кафедри Василеві Татарину, проходять уже не вперше. І набули чималої популярності не тільки серед студентів і аспірантів українських технічних університетів, а й їхніх зарубіжних ровесників.