Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Архітектори Львівської політехніки відзначили 90-ліття відомого зодчого професора Андрія Рудницького

7 грудня 2018, 14:21
Прес-служба Львівської політехніки

Цьому ювілею була присвячена Міжнародна наукова конференція «Архітектурне середовище міста: вчора, сьогодні, завтра». Вступним словом її відкрив директор Інституту архітектури професор Богдан Черкес. Він говорив про вплив професора Андрія Рудницького на формування архітектурного середовища Львова другої половини ХХ століття.

Промовець, зокрема, відзначив, що Андрій Маркович Рудницький тривалий час очолював архітектурний факультет університету, був головою Львівської організації Спілки архітекторів України, одним із засновників Української академії архітектури, дійсним членом НТШ. Понад чверть століття тому він заснував першу в Україні кафедру реконструкції та реставрації архітектурних комплексів, очолював створену за його участю спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів у Львівській політехніці.

Професор Рудницький – автор понад 200 наукових праць, зокрема, низки ґрунтовних монографій «Розвиток міст західних областей УРСР та їх соціалістична реконструкція», «Архітектурна композиція в містобудівництві (нарис теорії)», «Управління міським середовищем», «Архітектура Львова: Час і стилі. XIII–XXI ст.» та інших.

Ще в далекому 1954 році Андрій Рудницький спільно О.Л. Селастельниковим здійснили реконструкцію першого спортивного корпусу Львівської політехніки, зведеного у 1894 році як один із об’єктів Галицької крайової виставки. У співавторстві з відомим архітектором Романом Липкою він розробив проект першого навчального корпусу університету, який споруджений у 1966 року і відзначений Державною премією, брав участь у плануванні історичного центру міста Жовкви, спільно із М. Бевзом, Ю. Дубиком та О. Заліщуком – у створенні історико-меморіального комплексу патріарха Йосипа Сліпого в селі Заздрість Тернопільської області тощо.

Про його багату архітектурну спадщину, великий педагогічний хист та високі людські якості говорили проректор Львівської політехніки Роман Корж, професори Богдан Посацький, Віктор Проскуряков, Микола Бевз, Галина Петришин, Світлана Лінда та інші.