Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

З нового навчального року в Університеті запровадять інноваційну навчальну програму «Системи штучного інтелекту»

14 квітня 2017, 15:09
Львівський ІТ кластер

У Національному університеті «Львівська політехніка» з ініціативи Львівського ІТ кластеру запровадять нову інноваційну навчальну програму «Artificial Intelligence» («Системи штучного інтелекту»). Вже з початку нового навчального року у вересні студенти зможуть обрати цю бакалаврську спеціалізацію в рамках спеціальності «Комп’ютерні науки».

Штучний інтелект – це розділ комп’ютерної науки, де комп’ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. До найвідоміших розробок в сфері штучного інтелекту належать автомобілі з автопілотом (Tesla), системи перекладу мови в реальному часі (Google Translate), розпізнавання облич та мови (Skype Translate) тощо.

– Зараз є ідеальні умови, щоб створити таку програму в Україні. Є великий попит на знавців штучного інтелекту, це буде найбільш затребуваний напрямок упродовж найближчих років. За 4 роки навчання Львівська політехніка випустить перших випускників цієї програми, які відразу почнуть працювати в галузі. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів, – розповів Зеновій Верес, співзасновник програми, Solution Architect компанії SoftServe, викладач Львівської політехніки та керівник освітнього напряму ІТ Кластеру.

Навчальний план для програми Штучний інтелект розробляла робоча група із 40 осіб, до якої ввійшли експерти львівських ІТ-компаній та викладачі Львівської політехніки. Такий симбіоз практиків та теоретиків дасть студентам найкращий результат, вважають учасники групи.

– Навчання на програмі буде більш академічним, математичним, але поєднуватиметься, звісно, з практичними заняттями, – пояснює Наталія Шаховська, ініціатор проекту, професор кафедри інформаційних систем та мереж Львівської політехніки. – Ця галузь вимагає глибоких аналітичних знань. Штучний інтелект вивчають вже у всіх провідних університетах світу. Зараз цей напрямок науки активно застосовують у промисловості, тому маємо великих попит на його знавців у Львові.

Навчання на програмі буде комбінованим, так зване blended learning, коли традиційні академічні підходи поєднують з інтерактивною практикою. Зокрема, студенти переглядатимуть лекції провідних науковців та професорів іноземних університетів, також предмети викладатимуть частково українською та англійською мовами. Проректор Львівської політехніки з науково-педагогічної роботи Федасюк Дмитро додає:

– Схожа програма вже була в нас раніше у вигляді спеціалізації «Інтелектуальні системи прийняття рішень». Саме на її базі створили програму «Штучний інтелект». Наразі її подали на розгляд науково-методичної ради Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, і після затвердження вона стане доступною для вибору абітурієнтами, які вже влітку вступатимуть до Університету.

Розрахована програма на сотню студентів. Нагадаємо, перша пілотна програма Інтернет речей, розроблена ІТ-спеціалістами спільно з академіками, стартувала у Львівській політехніці минулого року. На ній успішно навчаються більше 50 студентів.