Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

У Львівській політехніці відзначили День української писемності та мови

10 листопада 2017, 09:56
Ігор Галущак, прес-служба Львівської політехніки

У День української писемності та мови в країні провели традиційний, вже сімнадцятий за ліком радіодиктант. Текст зачитували в полудень у прямому ефірі на радіо, а також виклали його аудіозапис на відповідному сайті. Відтак кожен охочий мав змогу написати диктант і за бажанням надіслати текст для перевірки. Цього року диктант на тему «Наші пісні» читав доцент Київського університету імені Грінченка, мовознавець Олександр Авраменко.

Також уже традиційно долучились до диктанту й львівські політехніки, котрі під спеціально організовану трансляцію колективно писали його у читальній залі Студентської бібліотеки. Як зазначила координатор заходу, бібліотекар та голова місцевого осередку «Просвіти» Наталя Баранова, такий диктант тут проводять уже втретє. Спочатку подібний іспит проходили передусім бібліотечні працівники, а цьогоріч, що особливо тішить організаторів, виявили бажання перевірити свої філологічні знання чимало студентів, а також і викладачів з різних інститутів Львівської політехніки.

Згодом Товариство «Просвіта» Університету сформувало колону політехніків, яка з патріотичними гаслами і піснями вирушила спочатку до пам’ятника Івану Франкові, а згодом разом з іншими просвітянами Львова прибула до міської ратуші, де відбувся флеш-моб і концерт, присвячені Дню української писемності та мови.

Організатори національного диктанту у Львівській політехніці мають надію, що наступного року до цієї акції долучиться значно більше студентів та викладачів. Адже це тест не стільки на писемність, скільки на нашу національну свідомість і самоідентичність.

Зазначимо принагідно, що диктант можна перевірити самостійно, віднайшовши його правильний текст на сайті Українського радіо, або ж надіслати свою роботу поштою на адресу: Київ-1, Хрещатик, 26, Українське радіо.
 

Світлини Йосипа Марухняка