Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Подвійні дипломи – для випускників коледжів: у Політехніці створено німецько-український освітній центр

28 квітня 2017, 12:56
Тетяна Пасович, тижневик «Аудиторія»

Нещодавно у Національному університеті «Львівська політехніка» підписали угоду про співпрацю між Університетом та Торгово-промисловою палатою Ерфурта. Майже рік тому сторони декларували наміри про співпрацю в рамковій угоді, новий же документ конкретизував напрям такої співпраці – у Політехніці створено німецько-український освітній центр для коледжів.

Плани спільно навчати українських студентів коледжів із тим, аби вони одержували подвійні дипломи (український і німецький), своїми підписами скріпили ректор університету професор Юрій Бобало й генеральний директор Торгово-промислової палати Ерфурта професор Ґерард Ґрусер.

Це найбільша з трьох торгово-промислових палат Тюрінґену, вона об’єднує близько тисячі різних підприємств цієї федеральної землі Німеччини.

Як розповів проректор із науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Роман Корж, студенти коледжів університету, котрі мають високу академічну успішність, відповідний рівень знання німецької мови, отримали нагоду впродовж трьох місяців практикувати на підприємствах Німеччини (адже в німецьких коледжах набагато більша практична складова), завершувати навчання в Україні й одержувати дипломи про освіту обох країн. Ідеться навіть про поточний навчальний рік: студенти коледжів до кінця навчального року ще можуть вивчити дисципліни, яких бракує для німецького диплома, а вже після одержання українських дипломів відбути практику в Німеччині та отримати німецький документ про освіту. Надалі учасниками проекту можуть бути студенти 2–3 курсів коледжів Львівської політехніки.

Німецька сторона сплачує дорогу, перебування, поглиблене вивчання німецької мови, стипендію в розмірі 600–1000 євро на місяць.

Удосконалювати німецьку мову в Україні й видавати відповідні сертифікати допомагатиме Лінгвістично-освітній центр Інституту адміністрування й післядипломної освіти Львівської політехніки.

Перебуваючи у Львові, німецька делегація вирішила також здійснити приватну доброчинну пожертву. Професор Ґерард Ґрусер із дружиною, Томас Фальбуш, який відповідає за освітній центр в Ерфурті, та Тобіас Кромгольц, який відповідає за проект в Україні, передали 20 тисяч гривень на потреби навчально-реабілітаційного центру «Джерело».