Вступ 2020: рейтингові списки

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Музей історії електрифікації Львівщини показав світлини з альбому ректора Політехніки Габріеля Сокольницького

14 червня 2017, 16:07
За матеріалами порталу Zaxid.net

Раритетні світлини з пам’ятного альбому Габріеля Сокольницького знайшов Музей історії електрифікації Львівщини і вперше показав оригінали у майбутньому Музеї міста, що у підземеллях Ратуші.

Музей історії електрифікації Львівщини презентує виставку одного експоната. Це альбом електротехнічної фірми «Сокольницький та Вісьнєвський», яка була попередницею заводів «Контакт» і «Електрон». Його подарували працівники фірми своєму керівникові Габріелю Сокольницькому в 1913 році, коли він звільнився, аби викладати у Львівській політехніці. Згодом він став ректором цього навчального закладу (у 1931–1932 роках).

Альбом – унікальний раритет, переконують дослідники.

– Цей експонат говорить і про Сокольницького, і про фірму «Контакт», яка потім була створена на базі «Сокольницький та Вісьнєвський». Це дуже цікаві фотографії львів’янина Давіда Мазура, який був одним із найкращих фотографів львівської школи початку ХХ століття, – розповів Андрій Крижанівський, дослідник історії електрифікації Львівщини.

В альбомі – 43 фотографії працівників цієї фірми. Усі світлини в ідеальному стані і демонструють тогочасну моду. Це й панянки в ошатних капелюшках, і пани з розкішними вусами.