Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Працівники техніко-економічного коледжу Університету зустрілися з відомими науковцями-освітянами

5 жовтня 2015, 10:54
За матеріалами Освітнього порталу Львівщини

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня 2015 року в межах співпраці між Львівською обласною науково-педагогічною бібліотекою і Техніко-економічним коледжем Національного університету «Львівська політехніка» відбулася творча зустріч з науковцями-освітянами.

Директор коледжу, кандидат економічних наук, доцент Людмила Іванець представила усім Галину Сагач – Почесного професора Острозької академії, доктора педагогічних наук, доктора наук з риторики, професора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, засновника Школи українського красномовства, та Григорія Васяновича – професора, доктора педагогічних наук, директора Львівського науково-практичного центру Національної академії педагогічних наук.

Виступ професора Г. Сагач вразив своєю оригінальною мовотворчістю: глибока мудрість, точність і стислість викладу, пишномовність, насиченість мови афоризмами та образними висловлюваннями. Княгиня Риторики (як називає її вся Україна) продемонструвала мовне вміння зробити свої вислови афористичними. Палка патріотка, залюблена в українське Слово, зуміла заінтригувати усіх присутніх розповідями про свої родинні корені, подорожі, творчі здобутки, які так вплинули на її світогляд та світосприйняття, а також сконцентрувала увагу на духовних засадах ораторського мистецтва. У виступі Галини Сагач ключовим поняттям було слово «любов»: любов до Бога, до життя, до мови, до людини, до України.

Риторська майстерність Г. Саган приємно здивувала і заворожила усіх присутніх, адже вербальними, невербальними, паравербальними засобами професор показала майстер-клас ораторського мистецтва.

Цікавим та змістовним був також виступ професора Григорія Васяновича, який представив публіці 7 томів науково-педагогічних праць, нові поетичні збірки. Викладачів коледжу вразила насиченість виступу професора Г. Васяновича глибоким баченням творчості Григорія Сковороди, Івана Франка, Тараса Шевченка. А поетичним словом та піснею оратор створив атмосферу позитивних емоцій.

Зі словами подяки від усіх учасників творчої зустрічі звернулась до Галини Сагач та Григорія Васяновича викладач коледжу Галина Тріль: «Народна мудрість говорить: «Хто голосно говорить – чують, а хто розумно говорить – слухають». Ми всі слухали… Ви доносите до наших сердець філософію слова та мислення… Сучасний світ поринув у багатослів’ї, злослів’ї, пустослів’ї, гріхослів’ї – тому так важливо пропагувати світле Слово, яке творить Добро, Любов та Благодать».

Коледжани побажали гостям і надалі очищати та робити прекрасними людей, прищеплювати їм віру і радість, відроджувати в них любов і милосердя, а також звіщати Словом мир і спокій.

Знайомство з високим мистецтвом слова продовжиться на сторінках авторських книг Галини Сагач та Григорія Васяновича, подарованих для бібліотеки. Адже ораторське мистецтво розвиває в людини цілу систему особистісних якостей: культуру мислення, культуру мовлення, культуру поведінки, культуру спілкування.