Вступ 2020: рейтингові списки

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Львівська політехніка у рейтингах закладів вищої освіти

Міжнародні рейтинги

Times Higher Education

У рейтинг від Times Higher Education за 2021 рік увійшло понад 1500 університетів із 93 країн, серед них —  9 українських закладів вищої освіти.

Цьогоріч Національний університет «Львівська політехніка» суттєво покращив свої позиції у загальному рейтингу та піднявся із групи університетів 801-1000 у категорію 501-600. Політехніка є одним із лише двох ЗВО України, які увійшли у цю категорію. Ще один український виш увійшов до категорії 801-1000, інші 6 — посіли місця у категорії 1001+.

Найбільший та найрізноманітніший міжнародний університетський рейтинг Times Higher Education включає 13 показників, які формують 5 категорій: навчання (вага 30%), дослідження (вага 30%), цитування (вага 30%), доходи від економіки (вага 2,5%) та інтернаціоналізація (вага 7,5%).

QS World University Rankings

У 2020 р. Львівська політехніка не змінила своїх позицій в рейтингу, увійшовши до категорії 751-800, та посіла 6-те місце серед українських університетів. Рейтинг враховує репутацію закладу вищої освіти в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій, співвідношення викладачів і студентів, оцінку випускників роботодавцями.

Webometrics Ranking of World Universities

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 8-ме місце серед 318 українських закладів вищої освіти. Webometrics Ranking of World Universities – світовий рейтинг університетів за ступенем їх представлення в Інтернет-просторі.

U-Multirank

У 2020 р. Львівська політехніка увійшла до 25 найкращих університетів світу у галузі «Міжнародні спільні публікації». U-Multirank ‒ багатовимірний рейтинг університетів з усього світу, орієнтований на користувачів. Рейтинг дозволяє порівняти конкретні аспекти діяльності університету.

Національні рейтинги

Рейтинг за даними наукометричної бази SciVerse Scopus

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 8-ме місце серед 177 українських закладів вищої освіти. Рейтинг враховує показники бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікує навчальний заклад / його працівники.

Академічний рейтинг «ТОП-200 Україна»

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 5-е місце серед 200 українських закладів вищої освіти. Рейтинг здійснив оцінку закладів вищої освіти за показниками академічної діяльності (QS World University Rankings, вага 13,5%), науково-видавничої діяльності (Scopus, вага 13,5%), оцінки науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх Інтернет-сайтів (Webometrics, вага 13,5%), міжнародної діяльності (участь в програмах Erasmus+ ЄС, вага 13,5%), цитованості наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations, вага 13,5%), якості представлення та популярності ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank, вага 10%), якості підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт 2018/2019 р., вага 6,5%), навчально-наукової роботи (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених, вага 6,5%), винахідницької діяльності (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019 р., вага 6,5%), привабливості університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом у 2019 р., вага 3%).

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 7-ме місце серед 241 українських закладів вищої освіти. В якості вихідних даних використовуються рейтинги за даними наукометричної бази SciVerse Scopus та «Топ-200 Україна», показник «Бал ЗНО на контракт».

Оновлено 2 тижн 23 год тому