Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Львівська політехніка у рейтингах закладів вищої освіти

Міжнародні рейтинги

Times Higher Education

У 2020 р. Львівська політехніка у загальному рейтингу посіла 1-ше місце серед закладів вищої освіти України та стала єдиним серед них у категорії 801-1000, інші 5 українських університетів посіли місця у категорії 1001+.

У галузях «Інженерія і технології» та «Фізичні науки» Львівська політехніка є єдиним університетом у категорії 601-800, інші 4 українські університети посіли місця у категорії 801+. Наш університет покращив свої позиції порівняно з минулим роком у галузі «Компʾютерні науки», піднявшись з категорії 401-500 у категорію 251-300, є одним із 2 українських університетів у цій галузі. Цього року університет вперше увійшов до рейтингу в галузі «Бізнес та економіка», посівши місце в категорії 501+, та є єдиним серед українських закладів вищої освіти у цій галузі.

Найменування рейтингу/галузі

Позиція у світі*

Позиція в Україні
(кількість ЗВО України, які увійшли до рейтингу)

World University Rankings

801‒1000

1 (6)

В т.ч. за галузями

Engineering & technology

General engineering

Civil engineering

Mechanical & aerospace engineering

Electrical & electronic engineering

Chemical engineering

601‒800

1 (3)

1 (1)

1 (5)

Physical Sciences

Physics & astronomy

Geology, environmental, earth & marine sciences

Mathematics & statistics

601‒800

1 (5)

1 (4)

Computer science

251‒300

Business & Economics

Business &Management

Economics & Econometrics

Accounting  & Finance

1 (1)

University impact Rankings

6 (10)

* Ранжовано 1396 університетів із 92 країн, зокрема 6 українських закладів вищої освіти

Найбільший та найрізноманітніший міжнародний університетський рейтинг Times Higher Education включає 13 показників, які формують 5 категорій: навчання (вага 30%), дослідження (вага 30%), цитування (вага 30%), доходи від економіки (вага 2,5%) та інтернаціоналізація (вага 7,5%).

QS World University Rankings

У 2020 р. Львівська політехніка не змінила своїх позицій в рейтингу, увійшовши до категорії 751-800, та посіла 6-те місце серед українських університетів. Рейтинг враховує репутацію закладу вищої освіти в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій, співвідношення викладачів і студентів, оцінку випускників роботодавцями.

Webometrics Ranking of World Universities

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 8-ме місце серед 318 українських закладів вищої освіти. Webometrics Ranking of World Universities – світовий рейтинг університетів за ступенем їх представлення в Інтернет-просторі.

U-Multirank

У 2020 р. Львівська політехніка увійшла до 25 найкращих університетів світу у галузі «Міжнародні спільні публікації». U-Multirank ‒ багатовимірний рейтинг університетів з усього світу, орієнтований на користувачів. Рейтинг дозволяє порівняти конкретні аспекти діяльності університету.

Національні рейтинги

Рейтинг за даними наукометричної бази SciVerse Scopus

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 8-ме місце серед 177 українських закладів вищої освіти. Рейтинг враховує показники бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікує навчальний заклад / його працівники.

Академічний рейтинг «ТОП-200 Україна»

У 2020 р. Львівська політехніка посіла 5-е місце серед 200 українських закладів вищої освіти. Рейтинг здійснив оцінку закладів вищої освіти за показниками академічної діяльності (QS World University Rankings, вага 13,5%), науково-видавничої діяльності (Scopus, вага 13,5%), оцінки науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх Інтернет-сайтів (Webometrics, вага 13,5%), міжнародної діяльності (участь в програмах Erasmus+ ЄС, вага 13,5%), цитованості наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations, вага 13,5%), якості представлення та популярності ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank, вага 10%), якості підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт 2018/2019 р., вага 6,5%), навчально-наукової роботи (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених, вага 6,5%), винахідницької діяльності (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019 р., вага 6,5%), привабливості університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом у 2019 р., вага 3%).

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України

У 2019 р. Львівська політехніка посіла 7-ме місце серед 240 українських закладів вищої освіти. В якості вихідних даних використовуються рейтинги за даними наукометричної бази SciVerse Scopus та «Топ-200 Україна», показник «Бал ЗНО на контракт».

Оновлено 5 дн 10 год тому