У п’ятницю 21 липня у Львівській політехніці відкриють Центр ветеранського розвитку. Захід триватиме з 11:00 до 14:00 в Національному університеті «Львівська політехніка» на вул. Карпінського 4/2 (1 корпус).
Запрошені гості:
1. Ветерани: Левченко Костянтин, Тарнавський Сергій, Ціздин Олег, Чорнобай Роман, Мусій Олександр, Дейнека Віктор, Малющенко Кирило, Фомін Назар;
2. Голова Львівської ОВА – Максим Козицький;
3. Голова ЛМР – Андрій Садовий;
4. Представники МОМ: Вуд Ніколас Вілфред, Романчук Оксана, Софій Дмитро, Астахова Тетяна, Сек'єра Ентоні;
5. Представник компанії SoftServe;
6. Представник Міжнародного фонду соціальної адаптації – Ольга Філіна;
7. Директор Львівського відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю – Галина Мисаковець;
8. Директор Львівського обласного центру зайнятості – Василь Барилюк;
9. Керівник Львівського Будинку Воїна – Марія Петришин;
10.Керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій – Світлана Ткачук;
11.Представники від Університету;
12.Представники від Міністерства у справах ветеранів України;
13.Представники від Міністерства освіти і науки України.
Програма відкриття Центру ветеранського розвитку:
Захід розпочнеться з прийому поважних гостей в Університеті. У подальшому відбудеться нагородження ветеранів, огляд Центру ветеранського розвитку та обговорення викликів пов’язаних з його діяльністю. По завершенню заходу відбудеться пресконференція для представників ЗМІ.
Інформаційна довідка про стан роботи з учасниками бойових дій та членами їхніх сімей в Національному університеті «Львівська політехніка».
Один із пріоритетних напрямків діяльності Університету є сприяння у професійній і соціальній адаптації учасникам бойових дій та членам їхніх сімей. Це набирає все більшої актуальності у зв'язку з тим, що сьогодні боронять Україну як співробітники Університету, так і представники студентської спільноти. Дослідження потреб ветеранів, які складають і будуть складати у майбутньому академічну спільноту в університеті, зобов'язує реагувати на їхні нагальні проблеми. Саме для забезпечення такого реагування ще у березні 2019 р. наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» за активного сприяння ІТ-компанії SoftServe було офіційно створено Ветеранську службу для ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, як структурний підрозділ Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція». Її функціонування у Львівській політехніці ґрунтується на інноваційному світовому, передусім північно-американському та європейському досвіді.
Важливим важелем є те, що Університет з 2014 року по 2022 рік був виконавцем Проєкту «Україна-Норвегія» «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні». За цей період часу в заходах з професійної та соціальної адаптації прийняли участь більше, ніж 900 військовослужбовців і членів їхніх сімей за різноманітними програмами професійного навчання, що говорить про гнучкість реагування університету на навчальні потреби ветеранів і членів їхніх сімей. І це є головною стратегією роботи в питаннях соціально-професійної адаптації цієї категорії осіб. Університет має розгалужену систему відокремлених структурних підрозділів, що дозволяє проводити навчання ветеранів не тільки у Львові, але й віддалених регіонах Львівської області і не тільки.
У 2020 році Університет долучився до виконання реалізації бюджетної програми КВПК 1501040 в частині професійної адаптації цієї категорії осіб, за рахунок якої пройшли навчання більше 60 осіб.
Російська агресія проти України ставить як перед країною, так і перед Університетом нові виклики пов’язані зі збільшенням кількості осіб з інвалідністю внаслідок війни, які будуть мати особливі освітні потреби. Університет готовий до цих викликів, продовжуючи впроваджувати інклюзивну освітню політику. Оцінювання потреб та реалізація інноваційних стратегій, технологій та досвіду у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти сьогодні здійснює «Міжнародний центр професійного патерства «Інтеграція», основним гаслом його роботи є: «Пристосовуємо середовище, а не людину!» Таке пристосування має здійснюватися передусім заради задоволення потреб людини з інвалідністю на всіх рівнях – тобто у найближчому оточенні, в академічному середовищі, на регіональному, національному та міжнародному рівнях.
Вже з осені 2022 року Університет допомагає військовослужбовцям, які мають різну важливість поранень, що призвела до ампутації кінцівок, шляхом здійснення освітньої діяльності на території Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина», за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації, ГО «Нове суспільство України», та Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю силами викладачів Tech startup school і кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки за напрямками професійного спрямування «Технології започаткування та ведення бізнесу», «Стратегічний розвиток територіальних громад», слухачами яких є 28 осіб з ампутацією кінцівок і 23 особи, які є мобілізовані до ЗСУ.
Після перемоги, наше суспільство стикнеться ще з більшою проблемою, щодо соціально-професійної адаптації військовослужбовців і членів сімей загиблих, зокрема тих, хто буде мати інвалідність внаслідок військових дій, для яких має велике значення навчитися жити в нових життєвих умовах, бути економічно незалежними, змінити свій фах. Тому, розгалуження університетського інклюзивного освітнього середовища залишиться актуальним процесом на довгі роки.
Сьогодні Університет готовий передати свій досвід в питаннях соціально-професійної адаптації і у інші регіони України. Метою такої співпраці є активізація економічної діяльності регіонів, поширення культури і кращих стандартів ведення бізнесу, об’єднання країни через трансфер технологій від львівського бізнесу до бізнесу інших регіонів України.