Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

У Львівській політехніці пройде Міжнародна Акція – Реквієм «Читання імен. Сандормох»

5 серпня – День пам’яті, жертв Великого терору в урочищі Сандормох Медвеж’єгорського району Карелії, на землі, де було розстріляно і закатовано  6 241 людину 60 національностей, серед яких  – 677 українців.

27 жовтня і 2–4 листопада 1937 року капітан держбезпеки Михайло Матвєєв розстріляв 1111 соловецьких в’язнів, серед них – 165 українців, цвіт української нації – письменників, міністрів, учених, артистів…

Акція відбудеться в багатьох містах світу: у Сандормосі, Владивостоці, Гельсінкі, Вашингтоні, Празі, Берліні, Софії, Москві… МІОК ініціював проведення акції у Львові, у Львівській політехніці.

У цілому світі в цей день прозвучать усі імена тих, хто знайшов свій останній притулок у холодній землі. Неоспівані, невідмолені, вони чекають на молитву і пам’ять про себе.

Наша акція – це вияв солідарності з нинішніми політв’язнями, з тими, хто був убитий і замордований давно і тими, хто невинно страждає сьогодні.

Наша акція – це протест проти країни агресора, нерозкаяної держави – спадкоємиці великого терору.

Наша акція – це також пересторога для українців, попередження про те, що совєцький терор не зник, він трансформувався у нові форми і підтверджує свою спадкоємність і живучість державного насильства у Росії.

Свідченням цього є анексія Криму і вбивства-арешти кримських татар; війна, розпочата Російською Федерацією, і ув’язнення українців; утримування під арештом наших моряків. Зрештою, арешт у кращих традиціях 37-го року Юрія Дмітрієва, карельського і російського дослідника історії політичного терору в СРСР, правозахисника, який віднайшов місце розстріляного соловецького етапу, а також Сергія Колтиріна, директора Медвеж’єгорського краєзнавчого музею. Це й незаконні розкопки у Сандармосі, які здійснює експедиція  РВІТ (Російське Військово-історичне товариство), намагаючись показати, що на цьому місці поховані лише російські солдати російсько-фінської війни. 

В Акції-Реквіумі візьмуть участь працівники МІОКу, ректор Львівської політехніки. До участі запрошено Маркіяна Мальського, голову ЛОДА, та Андрія Садового, Львівського міського голову.

 

Захід відкритий для всіх зацікавлених.

 

За детальнішою інформацією просимо звертатися

 за тел. +38 (032) 258-01-51, або на e-mail: press@miok.lviv.ua