Ірина Шутка, тижневик «Аудиторія»
на зустрічі з Керол Дін Бейлі

«Я народився в родині бідного фермера. Мав один набір одягу й поношене взуття. І мріяв мати колись таку гарну ферму, як сусідня…», – ніби казку, розпочав зустріч із політехніками Керол Дін Бейлі, екс-віце-президент легендарної американської компанії Motorola, успішний кризовий менеджер. У його житті були моменти, схожі на диво, однак насправді – все закономірно, якщо жити за правилами успішного американця.

– Перше, що треба зробити, – прийняти рішення, ким ти хочеш бути, що ти робитимеш у своєму житті. У цьому рішенні є якась сила – не тільки свідома, а й підсвідома. Не тільки подумай про це – але й зроби це! Якщо приймаєш рішення, це стає частиною того, як ти мислиш, – звернувся гість зі США до аудиторії студентів і викладачів ІТРЕ, ІНЕМ, ІММТ.

Майбутній інженер, пілот, менеджер ще хлопцем зрозумів, що хоче стати інженером з електроніки. Та батько лише засміявся – «немає шансу», мовляв, адже грошей на навчання в університеті не було. Але ж він чітко знав, чого хоче, тож зайнявся самоосвітою: почав брати в бібліотеці й позичати спеціалізовану літературу, спілкувався з інженерами, пізніше захопився літаками й польотами (значок на лацкані піджака засвідчує державне визнання його високих професійних навиків як пілота). «Треба вивчати все, що можете, витискати з себе максимум, бути найкращим, наскільки ви можете», бо насправді «кожен з вас унікальний», і «ви здатні на більше, ніж можете собі уявити», впевнений іноземний гість.

Він склав усі тести, щоб мати право працювати інженером і отримав відповідний сертифікат. Та в компанії Motorola, куди дуже хотів, йому відмовили навіть у тестуванні (бо ж немає диплома). Але мине десять років – і він не просто успішно складе тест, але після цього його на розмову запросить… президент Motorola. А за рік роботи на посаді інженера він уже перейде в дирекцію компанії.

– Будьте наполегливі. Ні не завжди означає ні… Неважливо, де ви живете, неважливо, якою є політична і економічна ситуація: не дозволяйте цьому змусити вас опустити руки. Розвивайте свій характер, щоб він був сильний. Це справді важливо, – каже успішний американець, зауважуючи також, що бачить великий потенціал і України, і молодих українців, які, вважає, найповніше можуть реалізувати себе саме на рідній землі.

Керол Дін Бейлі в Україні не вперше, ще з 1990-х років ділиться своїм баченням цінностей у бізнесі, зокрема християнських. Біблійні «любити Бога всім своїм серцем» і «любити інших, як самого себе» – складові його життєвої філософії. Про це говорив і з політехніками. Тобто не обмежився анонсованою темою «Основні правила успіху в кар’єрі інженера», а щиро ділився власним self-made-досвідом, бо справжній успіх вбачає в тому, щоб «зробити світ найкращим місцем – саме тому, що ви живете в ньому».

Зустріч у Львівській політехніці ініціювали в дирекції Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки. Так заступник директора ІТРЕ, доцент Роман Колодій є отаманом Українського реєстрового козацтва (львівський осередок), а Керол Дін Бейлі в чині генерал-полковника представляє цю громадську організацію у США.

на зустрічі з Керол Дін Бейлі на зустрічі з Керол Дін Бейлі на зустрічі з Керол Дін Бейлі на зустрічі з Керол Дін Бейлі