Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»
Товариство «Просвіта» допомагає пораненим

Чергове засідання Ради Товариства «Просвіта» Львівської політехніки після літньої перерви було досить активним і плідним на ідеї. Основною темою стало продовження допомоги українським військовим, зокрема тим, хто перебуває на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі, а також сім’ям військових, які загинули чи важкопоранені.

Допомагати українським бійцям просвітяни не припиняли і влітку. Заступник голови Товариства «Просвіта» Надія Любомудрова постійно співпрацює із громадською організацією «Допоможи фронту» та благодійним фондом «Небайдужі серця», а також із реабілітаційним відділенням військового госпіталю. Це дає можливість спрямовувати допомогу адресно – саме тим, хто її найбільше потребує. Громадська організація «Допоможи фронту» відзначила «Просвіту» Львівської політехніки подякою «За постійну співпрацю у забезпеченні потреб українських військових на фронті».

– Найважчі хворі перебувають у реабілітаційному відділенні госпіталю. І саме ці люди найбільше потребують допомоги, бо препарати надзвичайно дорогі, часто їх навіть важко знайти, а крім цього й родичі перебувають у стресі та розпачу, – наголосила Надія Петрівна. – Політехніка опікувала чотирьох таких поранених. За час відпустки ми змогли забезпечити необхідними медичними препаратами, катетерами, уридомами, купили активний інвалідний візок, протипролежневі подушки важкопораненим – Михайлу Лялі (23 роки), Роману Гаврильчаку (30 років). Проплатили необхідні препарати для проведення хірургічної операції Сашку Козачку (22 роки), а також закупляли спеціальне харчування, яке допомагає йому виживати, оскільки самостійно їсти він не може. У зону бойових дій, на прохання командира роти 24-ої бригади Степана Буняка (колишнього викладача кафедри УПМ), передавали необхідні автозапчастини.

Ще одна можливість для допомоги, яка під силу кафедрам чи структурним підрозділам, – допомагати дітям героїв. Так, минулоріч в Інституті економіки та менеджменту працівники кафедр для кожної сім’ї загиблих чи поранених військових готували подарунки на Миколая, а до 1 вересня – допомагали зібрати дітей героїв до школи: закупляли форми, портфелі і все необхідне.

– Ці сім’ї теж потребують постійної підтримки. Група «Допомога дітям героїв» веде облік ще від часів Майдану. Зараз таких сімей, де є діти шкільного віку – понад 460, але ще є родини, де є діти молодшого віку. Тож треба організовувати й таку допомогу, – додала просвітянка.

В обговоренні зауважили також, що, на жаль, зараз дуже помітний спад активності допомоги – люди виснажені морально і фінансово. Та просвітяни закликають долучатися всіх небайдужих до допомоги воїнам АТО, адже воєнні дії тривають і майже щодня з’являються поранені, які потребують підтримки.

Рада розглянула й інші поточні питання, що стосуються виховного процесу в Політехніці.