Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»
Олександра Николяк з друзями

Рік активної роботи, змін, гуртування довкола ідей, актуальних для молоді, а також і чимало потужних викликів та масштабної роботи, великих проектів і сильної команди. Таким видався період головування у Студентській раді Львова студента Львівської політехніки Інституту права та психології Олександра Николяка.

– Рік і справді був доволі складний. Але ми встигли втілити все, що запланували. Зокрема, організували масштабний молодіжний конгрес, перемогли в конкурсі «Молодіжна столиця». У межах останнього проекту також провели величезний фестиваль «Молодвіж» (до програмування заходу долучилися представники майже 20 молодіжних організацій), робили також круглі столи на освітню тематику, спортивні турніри та ще багато іншого. Та головний позитив роботи – вдалося згуртувати потужну команду серед активістів студентського самоврядування, студентських профспілок і залучити до нашої діяльності інші молодіжні організації. Вважаю це перемогою, бо не так часто молодіжний сектор гуртується разом для праці, – поділився Олександр Николяк.

Мій співрозмовник зізнається: ситуації траплялися різні. І в командотворенні, і в певних проектах із комунікацією між людьми. Бо кожен – інший, тож не завжди легко одразу знайти підхід до людей.

– Буквально за два тижні після виборів мав нагоду переконатися, що ніколи не варто вірити рекомендаціям. А завжди потрібно самостійно переконуватися у людях. Були ті, кого рекомендували як ідейних, впевнених, таких, що прагнуть наполегливо розвивати студентський сектор, очолювати нові напрями та йти до кінця у своїх починаннях. Та якраз ті, на кого були великі сподівання, почали підводити, і в дуже несподіваний спосіб. Тоді я зрозумів, що зовсім не розуміюся в людях. Хоча, здавалося, стільки всього було і в інституті, і в університеті… Ніби вже маю досвід роботи з різними людьми… Так сталося, що команда, ще не сформувавшись до кінця, почала розсипатися. Тоді було чимало зовнішніх викликів перед Студентською радою Львова, а ще й постали внутрішні в команді, коли потрібно було розв’язувати конфлікти всередині. Та за декілька тижнів ми розділили обов’язки та почали працювати. Хоча перші два місяці були дуже складні, – розповів Сашко.

Загалом багато зусиль укладав саме у командотворення. Головним принципом, яким керувалися: «об’єднуй і спрямовуй». І це допомогло скерувати діяльність у потрібне русло. Олександр Николяк каже, що намагався з колегами шукати підхід до кожної людини в команді проекту. Бо розуміли, що кожен має певні таланти і їх потрібно реалізовувати.

– Мабуть, моя проблема, що коли я делегую якісь обов’язки іншим у тому чи іншому проекті, все ж переживаю, чи дадуть собі раду. Не вмію відпустити на всі сто, а постійно контролюю. Та, думаю, саме це відіграло добру роль, бо не було провалів і не доводилося рятувати проекти, – додав студентський лідер.

Нещодавно відбулося перше в Україні пленарне засідання Студентської ради. Відбувалося воно в межах тижня Європейської місцевої демократії. Учасниками засідання стало понад 180 представників молодіжного сектора. Це – унікальна подія в практиці міста. Вся процедура заходу відповідала регламенту сесії Львівської міської ради, учасники представляли конкретні фракції, мали право голосу та участі в дискусії. На сесії розглянули питання Плану дій з молодіжної політики міста в рамках ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді». Результати голосування у формі пропозицій та рекомендації передали для депутатського корпусу ЛМР, який згодом реально розв’язуватиме ці питання на черговій сесії міської ради.

– Упродовж усього року ми намагалися будувати роботу так, щоб студенти впливали на нас. Усі заходи, які ми організовували, ініціювала саме молодь. Нині, наприклад, ми пропрацьовуватимемо питання пільгового проїзду в міському транспорті для студентів. В інших містах України ці пільги вже діють. Тож мусимо якось розв’язувати це питання і в нас, – додав мій співрозмовник.

А 12 листопада на звітно-виборній конференції Сашка знову обрали студентським мером Львова.

Олександр Николяк Олександр Николяк