Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Історія кафедри дизайну архітектурного середовища

Кафедра посідає одне з найпомітніших місць в науково-навчальному житті університету і національної освіти вцілому, хоча  є наймолодшою кафедрою Інституту архітектури. Кафедра створена у 2003 р. і її очолює д.арх., професор В.І. Проскуряков.     У червні 2006 року був здійснений перший набір маґістрів за спеціалізаціями “Дизайн архітектурного середовища” та “Дизайн інтер’єру”.

 Дизайн архітектурного середовища – це специфічна галузь проектної культури, яку формують культурологія архітектури і дизайну, типологія архітектури й архітектурного середовища, методичні проблеми організації дизайну архітектурного середовища житлових і громадських будинків і комплексів.

Кафедра дизайн архітектурного середовища  готує архітекторів за освітньо-кваліфікаційними рівнями:

  • бакалавр за напрямом “Архітектура”;
  • спеціаліст та магістр за спеціальністю “Дизайн архітектурного середовища”.

Науковий напрям кафедри – "Генеза і розвиток дизайну архітектурного середовища".

Науковим напрямком кафедри є вивчення ґенези та розробка практичних методів і рекомендацій щодо гуманізації, гармонізації, реновації, функціонального та художньо-естетичного опрацювання архітектурно-предметного середовища громадських, житлових та промислових будівель, споруд і просторів.

Наукова школа кафедри – "Генеза і розвиток дизайну громадських будівель і споруд", якою керує д.арх., проф. В.І.Проскуряков.

Основне завдання працівників кафедри – підготовка спеціалістів такого ґатунку, який би не лише давав їм можливість легко адаптуватись у реальному проектуванні, але й відповідав би кваліфікації справжніх архітекторів-проектувальників, де термін проектувальник (designer) охоплював би усю галузь професії, від художника до технолога та від матеріалознавця до світлотехніка і фізика.

 Кафедра працює в широкому спектрі наукових досліджень, зокрема формування і розвитку теорії та філософії архітектури, дизайну архітектурного середовища, типології, забудови міст України, формування архітектури українського театру. За роки свого існування кафедра дизайну архітектурного середовища перетворилась на одного з лідерів розвитку та популяризації спеціальності архітектора-дизайнера в Україні.

 Загалом за роки діяльності кафедри дизайну архітектурного середовища її працівники опублікували шість монографій, п’ять посібників, десятки конспектів лекцій та сотні наукових статей, а також різноманітні буклети, альбоми і методичні видання. Також кафедра дизайну архітектурного середовища бере активну участь в організації та проведенні наукових конференцій, проектних семінарів (ворк-шопів), конкурсів. Викладачами кафедри запроектовані і збудовані сотні громадських, навчальних, транспортних, обслуговуючих, житлових, промислових, культурно-просвітницьких об’єктів, містобудівних і ландшафтних ансамблів, комплексів, утворень у Львові, Києві, Чернівцях, Косові, Болехові, Дрогобичі, Бориславі, Тернополі, Дніпропетровську, Одесі, Алушті, Бережанах, Дрездені, Берліні, Москві, Дубаї та інших.

Оновлено 4 years 1 міс тому