Вступ 2019: рейтингові списки
 

Серед переможців конкурсу соціальної медіаграмотності Зонта Клубу – школярі Академічної гімназії Університету

29 травня 2018, 11:23
Прес-служба Львівської політехніки

У львівській мерії відбулося нагородження учасників проекту «Школа соціальної медіаграмотності для учнів Львова». Цей цікавий та корисний для дітей захід започаткований двома громадськими організаціями «Зонта Клуб Львів» та «Зонта Клуб Замок» за підтримки Львівської міської ради.

До проекту активно долучилися школярі трьох навчальних закладів – Львівської академічної гімназії при Національному університеті «Львівська політехніка», середньої школи № 83 та школи-гімназії Святої Софії. Серед кураторів проекту були і студенти кафедри журналістики та засобів масової комунікації Інституту права і психології Львівської політехніки Наталія Підгірна, Мар’яна Коваленко та Ірина Марчук. Вони координували, зокрема, роботу юних журналістів Академічної гімназії та, власне, спричинилися до їхньої перемоги у конкурсі.

Як розповідає одна з ініціаторів проекту, член «Зонта Клубу» і голова Львівського астрономічного товариства, доцент кафедри вищої геодезії та астрономії Львівської політехніки Любов Янків-Вітковська, їхньою головною метою було виявити талановитих дітей, які змогли б надалі активно працювати в медійному просторі, а також – всіляко посприяти їм у цьому. І надії виявити у дітей непересічний журналістський талант повною мірою виправдалися.

Особливо плідною виявилася робота творців учнівської газети Академічної гімназії, яка називається «Світ гімназії» і регулярно виходить у світ упродовж останніх років. До речі, торік у листопаді часопис відзначив своє 20-річчя. Участь у проекті «Школа соціальної медіаграмотності для учнів Львова» дала змогу учням гімназії – членам редакційного колективу Софії Шайді, Катерині Пашкевич, Сергієві Аверкову, Софії Войнич, Оксані та Христині Паляницям, Анні Белей, Христині Близнюк, Андрієві Саю – значно збагатити свій творчий потенціал, піднятися на вищий щабель журналістської майстерності. Особливо сподобався всім читачам газети номер, присвячений зустрічі у Львівській політехніці із першим астронавтом України Леонідом Каденюком.

Багато цікавого і корисного зробили й інші учасники проекту – юні медійники СШ № 83 – та наймолодші конкурсанти – п’ятикласники школи-гімназії Святої Софії.

Переможців тепло привітала засновниця й очільниця «Зонта Клуб Львів» Ольга Сидоренко, яка підкреслила важливу роль громадських організацій в утвердженні в Україні європейських демократичних цінностей, розвитку громадянського суспільства.

Слово «Зонта» індіанського походження й означає «Людина, гідна довіри». Ця провідна світова формація, більшість у якій займають соціально активні жінки, сприяє у відстоюванні їхніх прав та свобод, реалізації всіх потенційних можливостей щодо розвитку і вдосконалення, надає їм доступ до необхідних ресурсів, реалізує рівні права з чоловіками і, зрештою, виховує та формує жінок-лідерів.

Zonta International, створена 1919 року в американському місті Буффало, нині налічує понад 30 тисяч членів, об’єднаних у 1200 клубах у 66 країнах світу. Перший європейський Зонта клуб заснований у столиці Австрії Відні у 1930 році.

Зонта клуби нині реалізують найрізноманітніші соціальні проекти, приміром, із догляду за дітьми-сиротами та одинокими жінками, розв’язання глобальних екологічних проблем, боротьби із насильством проти жінок, сприяння їм у професійному і кар’єрному зростанні тощо.
 

Світлини Йосипа Марухняка