Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

Переможниця «Євробачення-2004» Руслана та німецькі фахівці пропагували у Львівській політехніці «зелену» енергетику

6 липня 2018, 11:53
Прес-служба Львівської політехніки

Днями в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася незвичайна подія – прем’єрний показ документального фільму «Енергія для змін», створеного німецьким кінодокументалістом Карлом A. Фехнером. У стрічці йдеться про запровадження альтернативних джерел енергії – вкрай актуальної сьогодні глобальної проблеми. До відомої всім гідроенергії, енергії сонця та вітру додається ще низка відновлювальних джерел, про які ми часто і не здогадуємося: гео-, аеро- та гідротермальних, енергії хвиль та припливів, біомаси, газу з органічних відходів та каналізаційно-очисних станцій тощо.

У рамках прем’єрного показу фільму відбулася зацікавлена і предметна дискусія, присвячена енергетичній незалежності України, реструктуризації вітчизняної енергетичної галузі на основі перспективних економічно виправданих та екологічно безпечних концепцій, а також застосування накопиченого в цій сфері досвіду такої потужної країни як Німеччина.

У розмові взяв участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який зазначив:

– Відновлювальна енергетика для Львівщини є одним із пріоритетів у роботі органів влади та комерційних структур. Приємно, що ми перетворюємо вітер, сонце, воду в енергію і розвиваємо цю галузь. Сьогодні у неї інвестовано понад 100 мільйонів євро.

Під час кінопрем’єри виступили також проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки професор Олег Матвійків, директор Інституту енергетики та систем керування університету професор Андрій Лозинський, член Німецько-Українського форуму Євген Михальченко, а також німецькі гості – президент Energy Watch Group Ханс-Йозеф Фелль і автор кінострічки Карл A. Фехнер.

Активно, із притаманною енергійністю говорила про «зелену» енергію зіркова гостя зібрання – переможниця «Євробачення-2004», відома громадська діячка та знана українська співачка Руслана. Вона, зокрема, закликала українську владу невідкладно виробити і запровадити сучасну стратегію енергозбереження та безпечних альтернативних джерел енергії.

– Наша енергетична свобода є місією кожної людини, якщо ми хочемо бути незалежними, – наголосила вона. – Наша країна має великий потенціал «чистої» енергії. Нам потрібно відмовитись від енергії олігархів, ми вміємо використовувати ресурс землі і віддавати, що їй належить.

Як відомо, відновлюваній енергетиці належить головна роль у майбутньому розвитку як в усьому світі, так і в Україні. У цьому сенсі безцінним є досвід Німеччини, яка в останні роки впевнено досягає лідерських позицій у сфері «зеленої» енергетики. Урядова політика Берліна спрямована на збереження невідновлюваних джерел і використання енергії з поновлюваних, зокрема сонячної енергії, енергія вітру, біомаси, гідро- і геотермальної енергії. До 2050 року половина потреби в електроенергії цієї країни буде покрита за рахунок енергії з поновлюваних джерел, а до 2030 року будуть виведені з експлуатації всі атомні електростанції. До речі, частка АЕС в загальному енергобалансі Німеччини становить нині понад 10 відсотків. Для порівняння, в Україні ця частка значно більша – 47 відсотків, на теплову (найдорожчу за собівартістю) припадає 45 відсотків, а на «зелену» – менше одного відсотка. Тому, як вважають фахівці Energy Watch Group, наша країна повинна до 2050 року повністю задовольняти свої потреби в енергії завдяки відновлюваній енергетиці.

У режимі онлайн до цікавої дискусії приєдналися студенти і викладачі університетів Херсона, Вінниці, Харкова, німецьких міст Магдебурга та Франкфурта-на-Одері.
 

Світлини Йосипа Марухняка