Роксоляна Пасічник, кафедра ІУЕК Львівської політехніки
в Музеї історії Університету

Кожен студент Національного університету «Львівська політехніка» має унікальну можливість зазирнути у далеке минуле своєї alma mater, відвідавши Музей історії Львівської політехніки, що розмістився на другому поверсі головного корпусу університету. Скористалися цією можливістю і студенти першого курсу спеціальності «музеєзнавство, пам’яткознавство».

У музеї зібрано документи різних років, найдавніші з яких датовані першою половиною ХІХ ст., також експонуються оригінальні прилади, пов’язані з різними ділянками технічних досягнень, ілюстративний матеріал про становлення та розвиток навчального закладу, про відомих педагогів та вчених, що працювали у Політехніці в різні часи. Тут також представлено матеріали про славетних випускників, про контакти Львівської політехніки з іншими технічними закладами світу. Незважаючи на невелику площу (одна експозиційна зала), інформація тут дуже широка і багатогранна.

Що ж найбільше вразило, які експонати запам’яталися? Розповідають майбутні музейники, надаємо їм слово.

Марія Подойнікова: Я вражена наскільки може бути насиченою історія освітнього закладу. Надзвичайно цікавий і тернистий шлях: від технічної школи до одного з найкращих вищих навчальних закладів України. Не можу не відзначити екскурсовода: її душевність та майстерність викладу матеріалу.

Уляна Петраш: Найбільше вразили різноманітні прилади та винаходи, також у музеї багато світлин і цікавих документів, які дійшли до нас із далекого минулого. На мою думку, кожен студент Політехніки повинен відвідати цей музей.

Магда Михалюньо: Мені дуже сподобалась атмосфера самого музею.

Світлана Супонєва: Найбільше мені сподобалась друкарська машинка, на якій нам дозволили надрукувати текст. Це було цікаво спробувати. Окрім цього, ми побачили перший комп’ютер 1980-х років, який здивував нас надзвичайно маленьким обсягом оперативної пам’яті.

Ольга Савран: Запам’яталась інформація про різних видатних осіб, що там навчалися, про таємний університет. Також було багато експонатів та винаходів з минулого століття, що теж було цікавим (наприклад, калькулятор)...

Христина Ятищук: Музей, на мою думку, є перлиною Львівської політехніки!