Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
призери XIV літньої Універсіади України з настільного тенісу

Завершилася XIV літня Універсіада серед ВЗО. У її змаганнях, що відбувалися у Чернігові, брало участь 13 чоловічих і 13 жіночих команд. Збірну Львівської області представляло четверо студентів – політехніки Роксолана Курдова (ІАПО), Ростислав Білий (ІНЕМ), Олександр Олескевич (ІНЕМ) і студентка Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Катерина Кізюк. Набравши 376 очок, наша збірна у загальнокомандному заліку посіла третє місце, серед університетів – друге місце, а у своїй групі серед обласних центрів – перше. Загальнокомандна таблиця виглядала так: Хмельницька область (548 очок, І місце), Сумська (452, ІІ), Львівська (376, ІІІ), Харківська (332, IV), Дніпропетровська (283, V) і Київ (262). Роксолана Курдова здобула друге місце у команді, третє – у парі та особисто – четверте. Переможців нагородили грамотами й медалями.

– Найкраще зіграли дівчата, хлопці проявили себе найліпше тільки в особистих змаганнях – Олександр Олескевич посів третє місце, у парі з Ростиславом Білим – п’яте, – підводить підсумки виступу своїх вихованців на Універсіаді тренер Ігор Тихий. – Треба визнати, що попередні універсіади були більш успішні – на них ми посідали перші місця. Причина в тому, що в цих іграх не було задіяно всіх провідних гравців, а в інших командах брали участь студенти, які здобувають спортивний досвід у закордонних чемпіонатах. Крім цього, раніше область представляло дві команди, що приносило більше очок, цього разу нам дозволили виставляти лише одну команду. Втім, маємо час для підготовки й реваншу – наступна Універсіада аж за два роки.

У спорткомплексі Львівської політехніки відбулися ігри суперліги з настільного тенісу серед чоловіків за 5–12 місця. Команда політехніків, у складі якої були Ростислав Білий (ІНЕМ), Олександр Олескевич (ІНЕМ), Олег Біндас (ІНПП), Олександр Тимофєєв (ІНЕМ), виграла всі зустрічі та посіла п’яте місце у клубному чемпіонаті України сезону 2018–2019 рр. Такий результат дав право політехнікам представляти Україну в європейських кубках з настільного тенісу. Наразі ж вирішується питання фінансування поїздок.

призери XIV літньої Універсіади України з настільного тенісу призери XIV літньої Універсіади України з настільного тенісу